TENIS

Cicipas zaustavio Džumhura u drugom kolu Mastersa u Majamiju

Džumhur je iznenada dobio priliku da igra na Mastersu u Majamiju iako je poražen u kvalifikacijama

Damir Džumhur. Twitter

A. M.

27.3.2021

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur okončao je nastup na Mastersu u Majamiju u drugom kolu porazom od Stefanosa Cicipasa (Tsitsipas). Grk je slavio ubjedljivo, rezultatom 6:1 i 6:4.

Džumhur je iznenada dobio priliku da igra na Mastersu u Majamiju, pošto je poražen u kvalifikacijama, a onda je kao "lucky looser" upao u glavni žrijeb umjesto Tijaga Monteira (Thiago).

Bh.. teniser je napravio iznenađenje u prvom kolu slavivši protiv iskusnog Kevina Andersona, ali dalje nije mogao.

U drugom kolu bio je protivnik peti igrač svijeta, Stefanos Cicipas koji je vrlo lako došao do trijumfa.

U prvom setu Grk je bio ubjedljiv, slavio je rezultatom 6:1, da bi u nastavku Džumhur pružio nešti veći otpor, ali to nije bilo dovoljno da se našteti Cicipasu.