MAJAMI

Rubljov preko Korde do polufinala

Osmi na ATP listi, teškom mukom je savladao 87. igrača planete sa 7:5, 7:6(5) za 99 minuta igre i u borbi za finale čeka ga okršaj protiv Mađara Huberta Hurkača (Hurkacz)

Andrej Rubljov. Arhiva

G. Šumar

2.4.2021

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u polufinale Mastersa u Majamiju pobjedom nad Amerikancem Sebastijanom Kordom (Sebastian) u dva seta.

Rubljov, osmi na ATP listi, teškom mukom je savladao 87. igrača planete sa 7:5, 7:6(5) za 99 minuta igre i u borbi za finale čeka ga okršaj protiv Mađara Huberta Hurkača (Hurkacz). Rubljov je prvi set dobio brejkom u posljednjem gemu, pošto su prethodno dvojica igrača izgubila servis u osmom i devetom.

U drugom setu, četvrti nosilac u Majamiju uspio je da oduzme servis Kordi i povede sa 5:2, ali se domaći igrač nije predavao – nanizao je četiri gema i set odveo u taj brejk. Tamo je Korda vodio sa 5:3, imao servis i veliku šansu za treći set, međutim, Rubljov je ključne poene odigrao dobro i iz treće meč lopte slavio.