BOGOTA

Pogledajte kako je sudija pogrešno pisao rezultat i oštetio teniserku

Pri rezultatu 0:30 u trećem setu za Australijanku, sudija je otišao pogledati je li jedna loptica otišla u aut, a potom je iz samo njemu znanih razloga krivo dosudio idući poen

Astra Šarma. Screenshot

G. Š. / Sportske novosti

7.4.2021

Nevjerojatne scene nam stižu s teniskog turnira u Bogoti, gdje je australijska tenisačica Astra Šarma (Sharma) teško oštećena u meču protiv italijanke Gatto-Montikone (Giulije Gatto-Monticone).

Zaboravio koliki je rezultat

Naime, pri rezultatu 0:30 u trećem setu za Australijanku, sudija je otišao pogledati je li jedna loptica otišla u aut, a potom je iz samo njemu znanih razloga krivo dosudio idući poen. Kao da je zaboravio koliki je rezultat te je neobjašnjivo upisao 30:15 za Italijanku.

Iako je na TV grafici stajao ispravan rezultat to očito nije bio slučaj na onoj glavnog sudiju meča. Šarma je izgubila jedan poen, osvojila sljedeći i mirno krenula prema klupi uvjerena kako je osvojila gem, ali je sudija vratio na teren jer je prema njegovim podacima rezultat bio 40:30. Gato-Montikone osvojila je naredni poen i gem, a na kraju set i meč.

I supervizor krivnju prebacio na Australijanku

Da čitava priča bude gora i supervizor turnira je krivnju prebacio na Australijanku i stao u obranu sudije.

Također, treba istakunuti kako je Šarma ovim porazom izgubila 1000 dolara i 30 bodova na tabeli.