Novi šok za Medvedeva, Karacev ga izbacio na startu turnira u Rimu

Šljaka definitivno nije njegova podloga

Medvedev: Bez dobijenog seta. AFP

Piše: A. Vatreš

12.5.2021

Drugi teniser svijeta Danil Medvedev eliminiran je na startu ATP tunira u Rimu, gdje je imao status trećeg nositelja.

Medvedev je u meču 1/16 finala poražen od sunarodnjaka Aslana Karaceva, 27. na svijetu, s 2:0 u setovima.

Bio je to poprilično jednosmjeran meč, gdje je Karacev diktirao tempo od početka do kraja.

Prvi set uzeo je rezultatom 6:2 uz dva napravljena brejka, dok mu je za pobjedu u drugom setu 6:4 bio dovoljan jedan brejk.

Prije Rima, Medvedev je razočarao i u Madridu, gdje je u osmini finala poražen od Kristijana Garina (Cristian).

Ostali favoriti nisu dozvolili iznenađenja.

Dominik Tim (Dominic Thiem) je s 2:1 (3:6, 7:6/7:5, 6:0) nakon preokreta savladao Martona Fusoviča (Fucsovics), Andrej Rubljov je istim rezultatom (7:6/9:7, 1:6, 4:6) nadigrao Jan-Lenarda Štrufa (Jan-Lennard Struff), dok je Aleksander Zverev (Alexander) u dva seta (6:2, 6:2) pobijedio Huga Delijena (Hugo Dellien).