Francuz zaustavio Džumhura u četvrtfinalu turnira u Umagu

Poraz našeg tenisera protiv četvrtog nosioca Rišara Gaskea

Džumhur: Odličan drugi set nije uspio okrenuti u svoju korist. ARHIV

23.7.2021

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur zaustavljen je u četvrtfinalu turnira u Umagu. Bolji od našeg igrača bio je favorizovani Francuz  i 59. teniser svijeta Rišar Gaske (Richard Gasquet) sa 2:0 u setovima, bilo je 6:3, 7:6 (7).

Džumhur je pokušao osvojiti brejk na startu meča, ali je Gaske uspio odbraniti jednu brejk loptu. Nakon dobrog gema na protivnikov servis, naš teniser je odigrao loš na svojoj servi i izgubio ga. Imao je Damir na trećem servis gemu Gaskea brejk loptu, ali je nije iskoristio, pa je francuski igrač priveo set kraju.

U drugom setu viđena je prava borba. Džumhur je izgubio servis gem, da bi kod 3:4 došao do brejka. Međutim njegov brejk je otvorio seriju od tri brejka, od čega su dva bila Damirova. Na kraju se otišlo u taj-brejk, Gaske je imao tri meč lopte koje nije iskoristio, a onda je napravio brejk i došao do pobjede.

Gaske, inače 4. nosioc turnira u Umagu, u narednoj rundi igrat će sa boljim iz duela Dušan Lajović - Daniel Altmajer (Altmaier).