Prvi nosilac je slavio za sat i 12 minuta igre

Danil Medvedev. Arhiva

G. Š.

12.3.2022

U prvom zvaničnom meču od kada je postao svjetski broj jedan ruski teniser Danil Medvedev upisao je pobjedu protiv Tomasa Mahača i plasirao se u treće kolo mastersa u Indijan Velsu. Prvi nosilac je slavio za sat i 12 minuta igre u dva seta – 6:3, 6:2. Odolijevao je Mahač do šestog gema prvog seta kada je Medvedev napravio prvi brejk. To mu je i bilo dovoljno da osvoji prvi set.

U drugom setu Medvedev je odmah na startu napravio i potvrdio brejk, a zatim u petom gemu dodao još jedan kada je poveo 4:1 i bilo je potpuno izvjesno da će brzo završiti posao u ovom meču.

Prvu meč loptu Medvedev je imao na servis rivala, ali nije uspio da dođe i do trećeg brejka u setu. U narednom gemu je Mahač spasio još jednu meč loptu prije nego što je na kraju četitao pobjedu Medvedevu. U trećem kolu Medvedev će igrati protiv boljeg iz duela u kome se sastaju Filip Krajinović i Gael Monfis. Mečeve iz Indijan Velsa pratite samo na kanalima Sport Kluba.