Nijemac zaustavljen u četvrtfinalu

Zverev: Novi razočaravajući rezultat. AFP

31.3.2022

Četvrti reket svijeta Aleksandar Zverev (Alexander) okončao je nastup na Mastersu u Majamiju.

Nijemac je u četvrtfinalu poražen od osmog igrača na ATP listi Norvežanina Kaspera Ruda (Casper Ruud), koji ga je savladao s 2:1 u setovima.

Prvi set Rud je dobio s 6:3 uz jedan napravljen brejk.

Drugi set pripao je Zverevu, koji se "probudio" i s dva oduzeta servirsa protivniku dobio set s ubjedljivih 1:6.

Ipak, u trećem setu ista situacija kao i u prvom. Rud je bio bolji, a za pobjedu (6:3) mu je bio dovoljan ponovo jedan brejk.

Zverev je tako nastavio s lošim rezultatima ove godine, nakon što je i na Indijan Velsu doživio eliminaciju već u drugom kolu.

Ruda, pak, u polufinalu očekuje duel s Argentincem Fransiskom Serundolom (Francisco Cerundolo, ATP 103.), kojem je Italijan Janik Siner (Jannik Sinner, 11.) pri njegovom vodstvu od 1:4 u prvom setu.