Triler u Monte Karlu: Zverev poslije velike borbe okrenuo Sinera

Nijemac u polufinalu

Zverev: Za finale protiv Švarcmana ili Cicipasa. AFP

15.4.2022

Nijemac Aleksandar Zverev (Alexander, ATP 3.) plasirao se u polufinale Mastersa u Monte Karlu, savladavši poslije trosatne drame i preokreta Italijana Janika Sinera (Jannik Sinner).

Siner je igrao sjajno i prvi set dobio sa 7:5, a protivniku je dva puta oduzimao servis.

I u drugom setu je Italijan nastavio s dobrom igrom, ali je uprkos napravljenom brejku izgubio dva servisa i set rezultatom 3:6.

Najveća borba viđena je u odlučujućem trećem setu. Zverev je prvi došao do brejka, ali mu je Siner odmah uzvratio. Ponovo je Nijemac u nastavku oduzeo servis Italijanu, koji se ponovo vratio i odveo set u taj-brejk.

Tu je Zverev bio spretniji i slavio s 5:7.

Za finale će igrati s pobjednikom duela Dijego Švarcman (Diego Schwartzman) - Stefanos Cicipas (Tsitsipas).