Gofan umalo napravio senzaciju, Nadal prošao u četvrtfinale turnira u Madridu

U drugom setu je sve nagovještavalo da će Rafael Nadal lagano proći dalje

Nadal teškom mukom prošao dalje. AFP

M. K.

5.5.2022

Španski teniser Rafael Nadal prošao je u četvrtfinale mastersa u Madridu nakon što je savladao Davida Gofina (Goffin) koji je u tri seta umalo eliminisao favorizovanog Španca.

Gofan je ipak na kraju poražen s 3:6, 7:5 i 6:7 (9) u setovima, a Rafa je tako ušao u rekordno 99. masters četvrtfinale.

Gofan je u prvom setu poveo brejkom sa 3:2, ali je odmah ispustio svoje servis, pa još jedan i kad je Nadal četvrtom brejk prilikom došao do 5:3, set je bio gotov.

U drugom je sve nagovještavalo da će Rafa lagano proći dalje. Poveo je brejkom 2:1, onda je na 5:4 imao i meč loptu i nije je iskoristio.

Već u sljedećem gemu je na svoj servis ispustio još jednu, a onda je Gofan uspeo da se reanimira i uzme brejk za 5:5, poslije čega je dotukao Španca novim brejkom.

Treći set je bio igra živaca u kojoj nijedan od igrača nije uspijevao da ugrozi servis onog drugog, pa se sve lomilo u 13. gemu. U njemu je Belgijanac imao šanse koje nije iskoristio pa je pobjeda otišla na stranu Španca.