ROLAN GAROS

Čilić pregazio Medvedeva: Rusu je ovo jedan od najtežih poraza u karijeri

Hrvat će u četvrtfinalu za protivnika imati sedmog igrača svijeta Andreja Rubljova

Čilić: Velika pobjeda. AFP

30.5.2022

Hrvatski teniser Marin Čilić izborio je četvrtfinale Rolan Garosa nakon što je u sjajnom meču sa čak 3:0 pobijedio Rusa i drugog igrača svijeta Danila Medvedeva.

Po setovima je bilo 6:2, 6:3 i 6:2 za Čilića koji je tako Medvedevu nanio jedan od najtežih poraza u karijeri. Inače, ovo je bio njihov četvrti međusobni okršaj i prva pobjeda za hrvatskog igrača.

Čilić je ostavio Medvedeva bez šanse. U prvom setu je iskoristio sve tri brejk prilike koje je imao. U drugom setu Rus je osvojio samo gem više, dok je u posljednjoj dionici Marin ponovo bio ubjedljiv i slavio sa 6:2.

On će u četvrtfinalu za protivnika imati sedmog igrača svijeta Andreja Rubljova (Andrey Rublev). U slučaju pobjede ukrstit će se sa boljim iz duela Kasper Rud (Casper Ruud) i Holger Rune.