ATP TURNIR

Medvedev i Hurkač u finalu Halea

Prvi reket svijeta, Danil Medvedev do finala je došao pobjedom protiv Oskara Otea (Oscar Otte) u dva seta – 7:6, 6:3

Danil Medvedev. Arhiva

G. Š.

18.6.2022

U finalu ATP turnira u Haleu u nedjelju će se sastati Danil Medvedev i Hubert Hurkač (Hubert Hurkacz). Prvi reket svijeta, Danil Medvedev do finala je došao pobjedom protiv Oskara Otea (Oscar Otte) u dva seta – 7:6, 6:3.

Nakon razmjenjenih brejkova sredinom prvog seta i velike borbe u nastavku, prvi dio meča riješen je u taj brejku. Drugi set najbolji teniser svijeta riješio je u svoju korist jednim brejkom, prenos SK.

Medvedevu će u finalu rival biti Hubert Hurkač koji je u drugom polufinalu, nakon preokreta i tri seta pobijedio Nika Kirjosa (Nicholas Kyrgios,). Peti favorit turnira slavio je rezultatom 4:6, 7:6, 7:6 nakon 126 minuta igre. Samo jedan brejk viđen je u cijelom meču, a napravio ga je u finišu prvog seta Kirjos. Hurkač je oba naredna seta u svoju korist rješavao u taj brejku.