To se desilo u prvom setu pri vodstvu Korentina Muteta 5:4

Šveđanin poslao projektil u kameru. PRINTSCREEN

M. K.

6.7.2022

Švedski teniser Elijas Imer (Elias Ymer) skrenuo je pažnju na sebe jednim potezom koji je napravio na teniskom turniru, Čelendžeru, u Salcburgu.

Naime, on je bio toliko izrevoltiran zbog jednog lošeg poteza da je opalio lopticu reketom tako jako da je razbio staklo na TV kameri.

To se desilo u prvom setu pri vodstvu Korentina Muteta (Corentin Moutet) 5:4, kada je švedski teniser servirao, a nakon što je odigrao loš potez kojim je protivniku dao dvije šanse za brejk.

Imer nije dobio kazneni poen već samo upozorenje sudije, te se prvi set nastavio, ali igrao se samo nekoliko sekundi jer je Mutet napravio brejk i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:4.

Francuz je slavio i u drugom setu sa 6:3 i prošao dalje, a zanimljivo je da će u narednom kolu sutra igrati protiv Eliasovog mlađeg brata Mikaela.