Slavlje australskog para: Ebdenu i Purselu dubl titula na Vimbldonu

9.7.2022

LONDON

Hrvatski dubl odbranio naslov na Vimbldonu

Nova titula za Mektića i Pavića

Hrvatski teniseri Nikola Mektić i Mate Pavić odbranili su naslov parova na Vimbldonu.

Mektić i Pavić su u finalu kao drugi nositelji bili bolji od australske kombinacije Metjua Ebdena (Matthew) i Maksa Pursela (Max Purcell) s 1:3 u setovima.

Prvi set riješen je u taj-brejku, a pripao je Ebdenu i Purselu rezultatom 7:5.

Taj-brejk je odlučio i drugi set, a ovaj put uspješniji su bili Mektić i Pavić s 3:7.

Na startu trećeg seta Mektić i Pavić su odmah napravili brejk, koji su do kraja odbranili i s 4:6 došli do vodstva od 1:2.

Mektiću je ovo druga grend slem titula u dublu, a Paviću čak četvrta.

Međutim, Ebden i Pursel su im uzvratili istom mjerom u četvrtom setu i s 6:3 poravnali rezultat na 2:2.

Odlučujući peti set krenuo je bolje po hrvatski duo, koji je prvi došao do brejka, ali su se Australci vratili i odveli meč u novi traj-brejk, koji su potom riješili u svoju korist s 10:2.

Time su stigli do svoje prve grend slem titule, te postali prvi australski duo koji je stigao do naslova poslije Toda Vudbridža (Todd Woodbridge) i Marka Vudforda (Woodforde) 2000. godine.