BOLJI U FINALU OD KIRJOSA

Novaku Đokoviću sedmi naslov Vimbldona

Drugi set donosi mnogo boljeg Đokovića, pogotovo u igri na svoj servis, a Srbin ovdje uspijeva poravnati na 1:1

Đokoviću pripao pehar legendarnog turnira. TWITTER

M. K.

10.7.2022

Najbolji srbijanski teniser Novak Đoković slavio je na još jednom izdanju Vimbldona, po sedmi put, i tako ponovo pokazao dominaciju.

Đoković je u finalu bio bolji od Australca Nika Kirjosa (Nick Kyrgios), i to nakon preokreta, rezultatom 3:1. Po setovima je bilo 4:6, 6:3, 6:4 i 7:6.

Kirjos u prvom setu pokazao da je spreman dočekao ovaj meč, bio je dosta ubjedljiv uz nekoliko efektnih poteza, a nakon što je stigao do vodstva 3:2, servirao je odlično i zadržao i stečenu prednost.

Drugi set ipak donosi mnogo boljeg Đokovića, pogotovo u igri na svoj servis, a Srbin ovdje uspijeva poravnati na 1:1. U trećem setu prelomni momenat se desio kada je Novak poveo 5:4 i tu je sve bilo gotovo što se ovog seta tiče.

Četvrti set donosi dosta podjednak tenis, ali i smirenog Đokovića i, po običaju, nervoznog Kirjosa.

Na kraju se otišlo u taj-brejk, nakon 6:6, a tamo srbijanski predstavnik pokazuje kvalitet više i sa 7:3 osvaja set za konačnu pobjedu 3:1 i naslov prvaka prestižnog turnira, njegovog 21. Grend Slema u karijeri.