NA VRHU VJEČNE LISTE

Sjajni Đoković osvojio Završni masters u Torinu i izjednačio se sa Federerom

Ovo mu je bio šesti naslov, a zanimljiv podatak je da Đoković uvijek osvaja Završni ATP turnir nakon što dobije prvi set

Đoković: Sjajna partija. Twitter

20.11.2022

Novak Đoković pružio je još jednu sjajnu partiju i pobijedio Kaspera Ruda (Casper Ruud) u finalu Završnog ATP turnira u Torinu sa 2:0 u setovima (7:5, 6:3).

Đoković je tako došao do šestog naslova na Završnom mastersu, te se na vrhu vječne liste izjednačio sa Rodžerom Federerom (Roger), dok Rafael Nadal još nema nijednu titulu.

U prvom setu nije bilo brejkova, Đoković je imao nekoliko prilika, ali nije ih koristio, a onda kod 6:5 "krade" gem protivniku i privodi set u svoju korist. U drugom setu Đoković je bio nezaustavljiv, pogađao je sve i brzo ostvario veliku prednost (4:1). Novak je sjajno odradio finiš meča i na kraju odnio zasluženu pobjedu.

Zanimljiv podatak da Đoković svaki put kada osvoji prvi set, na kraju i osvaja Završni turnir. Također, Đokoviću je ovo ukupno 91. titula u karijeri, ima jednu manje od Rafaela Nadala, dok Federer ima 103 trofeja.

Isto tako, Đoković je postao najstariji osvajač Završnog turnira (35 godina i šest mjeseci).