Vladan Kovačević: Deseti put bez primljenog gola

Odveo Rakov do treće pozicije na tabeli

Kovačević: Prvu polusezonu u Rakovu odbranio u reprezentativnoj formi. Agencije

Piše: G. Š.

20.12.2021

Golman Rakova Vladan Kovačević (23) ove sezone branio je u top formi, a u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici poljske lige protiv Jagieloniju (5:0) 10. put je sačuvao svoj gol.

Naš čuvar mreže ponovo je bio na golu svih 90 minuta, što mu je bio 14. ligaški meč, dok je šest puta branio u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu i jednom u Superkupu Poljske.

Zanimljivo je da je Rakov sve golove protiv Jagielonije postigao u drugom poluvremenu.

Klub našeg Kovačevića prvi dio sezone završio je na trećem mjestu sa 35 bodova, dva manje od drugoplasiranog Pogona.

Vladan Kovačević rođen je 11. aprila 1998. godine u Banjoj Luci, gdje je branio za omladince Željezničara. Kasnije, 10. februara 2016. godine lopta ga je prvo odvela u juniore FK Sarajevo. Na Koševu je stasao i postao prvotimac, uz dvije posudbe u Slobodu iz Mrkonjić-Grada. Od 1. jula ove godine član je Rakova.

Za našu mladu reprezentaciju branio je sedam utakmica, a još čeka debi u „A“ timu.