"Zmajići" deklasirali Vels 4:0 i ostali u igri za Euro

Piše: R. Be.

10.11.2017

Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na gostovanju deklasirala selekciju Velsa, rezultatom 4:0.

Amer Gojak sa dva gola (26' i 51'), Marijan Ćavar (71') i Luka Menalo (77') pogađali su za našu selekciju.

Bila je to odlična partija izabranika Vinka Marinovića. Vels nije ozbiljnije ugrozio naš gol. Pojedinac susreta svakako je Amer Gojak, koji je osim dva gola pravio mnogo problema Velšanima.

Na Evropsko prvenstvo plasirat će se pobjednici devet grupa, te kroz baraž još dvije selekcije. Plasman u baraž ostvarit će četiri najbolje drugoplasirane selekcije.

Bodovna razlika među svim drugoplasiranim reprezentacijama trenutno je u prosjeku dva boda, što našoj selekciji daje pravo da se na kraju kvalifikacija nada baražu. Međutim, ukoliko budu igrali kao u posljednje dvije utakmice s Portugalom i Velsom, ni prvo mjesto neće biti daleko, posebno nakon večerašnjeg remija prvoplasirane Rumunije i Portugala (1:1). Rumuni nam sada bježe dva boda.

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti na našem portalu:

Kraj utakmice

90' Tri minute sudijske nadoknade

85' Zinedin Mustedanagić zamijenio je Marijana Ćavara, koji je postigao sjajan pogodak u 71' minuti. Ulazimo u finiš meča.

84' Kerim Memija je zamijenio strijelca posljednjeg gola Luku Menala

80' Iako vode 4:0 "Zmajići" ne prestaju napadati

77' Menalo fantastično pogađa, vodimo 4:0

71' Marijan Ćavar raznio je gol Velsa. Nakon kornera lopta se odbila na 20 metara, Marijan Ćavar šutira bez razmišljanja i postiže eurogol. Vels je na koljenima.

69' Opasan udarac Vilsona sa 19 metara, lopta ide pola metra pored našeg gola

67' Zmajići sada igraju opreznije i pokušavaju iz kontranapada. Velšani pokušavaju, ali Turkelju ne ugrožavaju ozbiljnije

65' Roberts i Matondo unijeli su živost u igru Velsa, ali i naša odbrana odlično odrađuje svoj posao.

62' Roberts je bio u napadu, ali lopta odlazi preko gola

61' Mićo Kuzmanović mijenja povrijeđenog Jukića. Matondo mijenja Tomasa u selekciji Velsa

59' Vels je nakon kornera pokušao organizovati kontranapad, Menalo pravi pametan faul i dobiva žuti karton

57' Ivan Jukić se spetljao, nakon odlične akcije i nije uspio pogoditi sa pet metara. Tokom akcije je povrijeđen i bit će zamijenjen

55' Kokse (Coxe) dobiva žuti karton, minut poslije Čivić je također požutio

51' Mlada reprezentacija BiH vodi 0:2, još jedan gol Amera Gojaka. Asistirao je Darko Todorović.

47' Slobodan udarac za Vels, nakon kojeg su domaćini imali korner, ali bez veće opasnosti po gol Trkulje

46' Selektor Velsa pravi prvu izmjenu, umjesto Kola DaSilve (Cole) u igri je Ris Norington- Dejvis (Rhys Norrington-Davies)

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Ako budu igrali kao u prvom dijelu, "Zmajići" se mogu nadati povoljnom ishodu.

45' Kraj prvog poluvremena. Golom Amera Gojaka mlada reprezentacija BiH vodi 1:0. Selektor Vinko Marinković može biti zadovoljan igrom u prvom dijelu.

45' Nesigurnost golmana Trkulja nakon jedne odbijene lopte, ali sve se dobro završilo. Sudija je svirao faul. Jedna minuta sudijske nadoknade.

43' Korner za Vels, odbrana bh. selekcije sigurno otklanja opasnost. Bilo bi dobro otići na odmor sa golom prednosti.

40' Pet minuta do kraja prvog poluvremena, nema većih uzbuđenja. Dobra igra odbrane, Gojak pravi probleme Velšanima kada napadamo.

35' Naša reprezentacija čuva vodstvo i bolja je u ovom susretu. Velšani skoro bezopasni.

29' Korner za našu reprezentaciju, bez većih uzbuđenja

26' Nakon auta, fantastičan prodor Amera Gojaka, koji pogađa za 1:0

23' Polovina prvog poluvremena, bez golova.

20' Velšani bez prilike u prvih 19 minuta. U 20. minuti opasno prijete. Lopta je, nakon šuta Robertsa glavom, prozujala pored našeg gola.

16' Gojak je izveo slobodan udarac, lopta od živog zida u ruke golmana Pilinga

14' Rondan pravi faul na ivici šesnasterca nad Gojakom  i dobiva prvi žuti karton. Odlična prilika

13' Lončar pokušao sa 20-ak metara, lopta otišla visoko preko gola.

10' Skraćeni korner za našu selekciju, Mihojević je bio blizu, ali nije uspio pogoditi mrežu.Jukić je odlično centrirao. Korner za "Zmajiće", nakon kojeg nije bilo veće opasnosti po gol Velsa.

7' Velašni kontrolišu igru.

3' Velšani nešto agilniji na otvaranju, bez ozbiljnijih prilika

1' Počeo je susret Vels - BiH, sretno "Zmajići".

Ostalo je pet minuta do početka susreta mladih selekcija Velsa i Bosne i Hercegovine.

Selektor Vinko Marinković odredio je ovih 11 "Zmajića" u početnom sastavu: Nemanja Trkulja (GK), Eldar Čivić (C), Marko Mihojević, Stjepan Radeljić, Darko Todorović, Ermedin Demirović, Amer Gojak, Marijan Ćavar, Luka Menalo, Ivan Jukić i Stjepan Lončar.

Rob Pejdž (Page), selektor Velsa odlučio se za ove igrače:  Luk Piling (Luke Pilling) (GK), Kamerun Koks (Cameron Coxe), Kol DaSilva (Cole), Regan Pul (Poole), Džozef Rodon (Joseph) (C), Kristofer Mefam (Christopher Mepham), Džordž Tomas (George Thomas), Metju Smit (Matthew Smith), Tajler Roberts (Tyler Roberts), Heri Vilson (Harry Wilson) i Tomas Heris (Thomas Harris).

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će se na stadionu u Bangoru suprotstaviti vršnjacima iz Velsa, u okviru grupe 8, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Vinka Marinkovića pokušat će nakon pobjede nad Portugalom i večeras ostvariti dobar rezultat, koji bi ih u potpunosti vratio u igru za plasman na Evropsko prvenstvo.

U dosadašnje četiri utakmice nismo imali puno uspjeha protiv Velsa. Izgubili smo tri, a slavili jednom.

Na Evropsko prvenstvo plasirat će se devet najboljih iz isto toliko grupa, a u baraž za preostala dva mjesta plasman će tražiti četiri najbolje drugoplasirane selekcije.

Italija će biti domaćin Evropskog prvenstva i ona je automatski ostvarila plasman.

Naša selekcija trenutno je treća sa šest bodova, vodeća Rumunija ima 10, a drugoplasirana Švicarska sedam bodova i utakmicu više.

Utakmicu na stadionu Nantport u Bangoru sudi Kipranin Kristos Nikolaidis (Christos Nicolaidis).