NBA LIGA

Adetokumbo se pobrinuo da derbi prođe bez neizvjesnosti, Lejkersi bolji u meču bez odbrana

Entoni Dejvis je upisao 36 poena, Džejms i Dinvidi 26, a Rivs 25

Adetokumbo: Još jednom briljirao. AP Photo/Morry Gash

S. S.

25.3.2024

U derbiju drugih ekipa Zapada i Istoka NBA lige nije bilo neizvjesnosti.

Milvoki je na domaćem terenu došao do rutinske pobjede nad Oklahomom rezultatom 118:93. Oklahoma se držala dobro do poluvremena, a kobna za njih je bila treća četvrtina koju je Milvoki dobio rezultatom 34:17.

Milvoki je do pobjede vodio Janis Adetokumbo sa 30 poena (13-18 za dva i 4-6 sa linije slobodnih bacanja), 19 skokova i četiri asistencija.

Bobi Portis je upisao 15 poena, a Kris Midlton je ubilježio tripl-dabl sa 11 poena i po 10 skokova i asistencija.

Kod poražene Oklahome najbolji je bio Džoš Gidi sa 19 poena.

U meču gdje nije postojala nikakva odbrana i koji je više podsjećao na mečeve All Star vikenda Lejkersi su na domaćem terenu bili bolji od Indijane, a konačan rezultat bio je 150:145.

Entoni Dejvis je upisao 36 poena, Džejms i Dinvidi 26, a Rivs 25.

Kod poražene Indijane najbolji strijelac bio je Paskal Siakam sa 36 poena.