ŠOK U DENVERU

Ništa od susreta Jokića i Dončića: Minesota u majstorici srušila aktuelne prvake historijskim povratkom

Detalj s utakmice Denvera i Minesote - Avaz
+3

20.5.2024

Košarkaši Denver Nagetsa, aktuelni prvaci NBA lige, poraženi su od Minesota Timbervulvsa rezultatom 90:98 u sedmoj utakmici polufinala Zapadne konferencije, te su tako ispali iz plej-ofa (3:4 u seriji), što znači da će NBA dobiti novog prvaka.

Utakmica u "Ball areni" pružila je još jedan klasik, doduše, ovaj je bio defanzivni.

Nijedna ekipa se ne može nakon kraja utakmice dičiti nekim dobrim šutem.

Nakon vrlo izjednačene prve četvrtine, uslijedio je pakao za Vulvse u drugoj. U prvom poluvremenu su od 24 minute, više od deset proveli da nisu uspjeli postići šut iz igre.

Odbrana Nagetsa je bila fenomenalna, a u napadu ih je vukao Džamal Marej (Jamal Murray), koji je na pauzi već imao 24 ubačaja.

Početkom treće četvrtine, Nagetsi su imali i 20 poena prednosti, a onda je krenulo obrtanje uloga.

Denver je odjednom počeo izgledati bezidejno, a Minesota kao ekipa koja zna tačno šta radi.

Polako su, poen po poen, smanjivali prednost, a onda su čak početkom četvrte dionice preuzeti vodstvo.

Vulvsi su nastavili s brutalnom košarkom i u posljednjoj dionici, a na tri minute do kraja imali su prednost od čak deset poena.

Uspjeli su do kraja zadržati smirenosti i na kraju upisati nevjerovatnu pobjedu.

Ovo je inače bio najveći preokret u 7. utakmici, s obzirom da su na poluvremenu gubili 15 razlike, a na kraju slavili.

Kod Minesote najefikasniji bili su Džejden Mekdenijels (Jaden McDaniels) i Karl-Entoni Tauns (Anthony Towns) su postigli po 23 poena.

Entoni Edvards (Anthony Edwards), prva zvijezda tima, žestoko je podbacio sa 16 poena, uz grozan procenat iz igre (6/24).

Kod poraženih prvaka Marej je ubacio 35 poena, dok je Nikola Jokić susret završio s 34 poena, uz 19 skokova i sedam asistencija.

Bh. reprezentativac Luka Garza nije nastupio u ovoj utakmici.

Oni će u finalu Zapadne konferencije igrati protiv Dalas Maveriksa, a prvu utakmicu igraju na domaćem parketu u noći sa srijede na četvrtak.