Slavlje na Grbavici: Željezničar izborio plejof Lige prvaka za omladince

A. Kuburović

Piše: S.Me.

22.11.2017

Omladinci Željezničara golom iz prve utakmice osigurali su plasman u 1/16 finala Omladinske Lige prvaka.

Prvi meč ova dva tima, odigran u Zagrebu, završen je neriješenim rezultatom 1:1.

Večerašnjim remijem od 0:0 omladinci Želje uz veliko slavlje domaće publike izborili su plejof fazu Lige prvaka.

Kraj Meča na Grbavici.

Četiri minute sudijske nadoknade djeli omladince Želje od daljeg plasmana.

U 85. minuti Zilić sjajno šutira iz slobodnjaka, ali golman Lokomotive nekako spašava svoj gol. 11. korner za Željezničar.

Gosti iz Zagreba pokušavaju da u posljednjih deset minuta naprave nešto više i pokušaju doći do željenog gola, ali sve je to jalovo za sada.

Željezničar je u 77. minuti imao dobru priliku. Beširević je pokušao glavom, ali preko gola.

Još 15 minuta do kraja. Željo ima rezultat koji ga vodi dalje, ali treba biti na oprezu.

Odlična akcija Željezničara u 70. minuti. Lopta je stigla do Beširevića koji je dobro šutirao ali je nesretno pogodio svog saigrača Šehića i lopta je otišla u gol aut.

Izmjena kod Željezničara u 65. minuti izlazi Žerić, u igri je Mujarić.

Nakon 60 minuta igre došli smo u nešto mirnij period meča.

U 55. minuti Žerić je bio u prilici nakon veoma dobre akcije Plavih, ali loše šutira u golmana Vasilja.

Fudbaleri Lokomotive su vrlo opasni kada dođu pred gol Željezničara i za sada su oni imali dvije najbolje prilike na utakmici, iako naš predstavnik češće ulazi u šanse.

Drugo poluvrijeme nešto bolje otvaraju gosti. Prave najbolja prilika na utakmici. Rufati je sjajno poigrao Dunića, koji iz stopostotne prilike šutira pored gola.

Prvo poluvrijeme između juniora Fudbalskog kluba Željezničar i zagrebačke Lokomotive, u okviru revanš-susreta drugog kola Omladinske UEFA Lige prvaka, završeno je bez golova.

'Plavi' su u prvom dijelu bili bolja ekipa. Već u 7. minuti Željezničar je imao dobru priliku preko Ajdina Mujagića, koji je je uputio centaršut sa lijeve strane, odbrana zagrebačke ekipe loše je reagirala nakon čega je lopta pogodila stativu.

Nakon toga su pokušali Žerić i Šabanadžović, ali mreža gostiju je mirovala.

Lokomotiva je također imala nekoliko prilika za postizanje gola, a najbolju preko Argona Rufatija, koji u 32. minuti ne koristi odbijenac u šesnaestercu Željezničara i šutira preko gola.

Susret na stadionu Grbavica, pred oko 5.000 gledalaca, sudi Juri Frischer iz Estonije.

Prvi meč ova dva tima, odigran u Zagrebu, završen je neriješenim rezultatom 1:1. 'Plavi' će u slučaju pobjede ili remija, bez golova, izboriti plasman u 1/16 finala Omladinske Lige prvaka, gdje će za protivnika dobiti nekog od velikana evropskog fudbala poput PSG-a, Sportinga, Atletika, Borusije...