Serija A: Het-trik Perišića u rapsodiji Intera, Fiorentina deklasirala Sasuolo

Piše: Al. Ti.

3.12.2017

Odigrane su tri utakmice 15 kola italijanske Serije A.

Inter je na svom terenu deklasirao Kijevo (Chievo) rezultatom 5:0 i tako su sada lideri u italijanskom prvenstvu.

Poveli su domaći golom Perišića u 23. minuti. Prvi strijelac Serije A, Ikardi (Icardi) je na asistenciju Brozovića udvostručio prednost Intera, a tim se rezultatom završilo i prvo poluvrijeme.

U nastavku smo ponovo gledali dominaciju Intera, a ponovo je centralna figura meča bio Ivan Perišić, koji je u 57. minuti pogodio drugi put danas, za 3:0.

Za 4:0 pogađa Skirinar u 60. minuti, a konačnih 5:0, svojim trećim golom postavlja Perišić u sudijskoj nadoknadi.

Fiorentina je na Artemio Frankiju (Artemio Franchi) bila ubjedljiva protiv Sasuola (Sassuolo) rezultatom 3:0.

Golove za domaće postigli su redom Simeone, Veretut (Veretout) i Kijesa (Chiesa).

Bolonja (Bologna) i Kaljari (Cagliari) su podijelili bodove odigravši 1:1.