Real nastavlja sa lošim rezultatima, Selta osvojila bod

Avaz.ba

7.1.2018

Meč 18. kola Primere u kojem su snage odmjerili Selta i Real Madrid odigran je neriješeno 2:2.

Real ne uspijeva da pronađe pravu formu, a da tim Zinedina Zidana ne funkcioniše kako bi trebalo pokazalo je i gostovanje na Balajdosu.

Domaći su poveli u 33. minutu preko Vasa (Wass), međutim Bejl (Bale) je kreirao preokret. Velšanin je za samo dva minuta postigao dva gola i najavio konačno bolje dane za “kraljeviće”.

Međutim Real nije uspio da uveća vođstvo, najbliži je bio kod pokušaja Ronalda u 65. minutu, međutim Ruben Blanko (Ruben Blanco) je sjajno odbranio.

Selta je nakon toga krenula naprijed i u 70. minutu Navas je srušio Aspasa i skrivio je penal. Ispravio se golman Reala pošto je Aspasu zaustavio šut sa bijele tačke.

Nije to međutim obeshrabrilo Seltu. U 82. minutu Vas je prošao po desnoj strani centrirao je dobro na peterac, a Maksi Gomez (Maximiliano Gomez Gonzalez) je lako pogodio mrežu.

Zlatnu šansu za pobjedu Madriđana propustio je Vaskez u 90. minutu. Bio je sam ispred Blanka, ali je šutirao jako i pravo u čuvara mreže.

Real je, uz meč manje, na -16 u odnosu na Barcelonu, sedam bodova iza Atletika, a pet kasni za Valensijom.