Agonija Junajteda se nastavlja: Vest Hem bolji od Mančestera

Veliko iznenađenje viđeno je na Olimpijskom stadionu u Londonu

Slavlje igrača Vest Hema. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

22.9.2019

U okviru 6. kola engleske Premijer lige u terminu od 15 sati odigrane su dvije utakmice.

Veliko iznenađenje viđeno je na Olimpijskom stadionu u Londonu, gdje je Vest Hem (West Ham) savladao favorizirani Mančester junajted rezultatom 2:0.

U susretu koji nije obilovao prilikama, vrijedi istaknuti šut Nobla (Noble) u 36. minuti, kad je De Hea (Gea) sjajno odbranio.

Vodstvo je domaćinu donio Jarmolenko (Yarmolenko), koji je u finišu prvog dijela pogodio za 1:0.

Junajted je u drugom poluvremenu zaigrao nešto bolje. Vrijedi istaknuti šut Mate u 49. minuti, ali i Mektomineja (McTominay), ali je Fabijanski oba puta odbranio.

Konačnih 2:0 za "Čekićare" postavio je Kresvel (Cresswell) u 84. minuti susreta. Vest Hem je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto sa 11 bodova, dok je Junajted osmi.

U drugoj utakmici današnjeg programa Kristal palas i Vulverhempton podijelili su bodove, odigravši 1:1.

Vodstvo je domaćinu donio Dendonker (Dendoncker), koji je pogodio vlastitu mrežu u 46. minuti drugog poluvremena. U petoj minuti sudijske nadoknade, Vulverhempton je stigao do izjednačenja, a strijelac je bio Jota.