Selta za 45 minuta "samljela" Kadiz i prišla na bod Barceloni

Najboljih 45 minuta Selte ove sezone

Slavlje fudbalera Selte. Twitter

A. M.

14.12.2020

Dolazak argentinskog trenera Eduarda Kudeta (Edouard Coudet) na klupu Selte pokazao se kao pravo rješenje. Ekipa iz Viga je ostvarila i treću uzastopnu pobjedu u španskoj Primeri, deklasiravši u 13. kolu Kadiz sa 4:0.

Bilo je to najboljih 45 minuta Selte ove sezone. Svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu. Goste je načeo Nolito već u šestoj minuti, a zatim je u 31. strijelac bio Iago Aspas sa bijele tačke. Prije toga je golman gostiju Ledezma napravio prekršaj na ivici kaznenog prostora.

Do kraja poluvremena golove su postigli još Francisko (Francisco) Beltran u 43. minuti i Brais Mendez u sudijskoj nadoknadi.

Kadiz je u lošoj seriji jer je ostvario samo jednu pobjedu u posljednjih pet kola.

Selta se nakon ovog trijumfa nalazi na devetoj poziciji sa 16 bodova, jednim manje od osme Barcelone.