Tok utakmice / Bosna i Hercegovina - Crna Gora 0:0: Crnogorci će sanjati Šehića

Prijateljska utakmica na stadionu Grbavica

Prva prijateljska utakmica našeg tima u junu. NFSBIH

2.6.2021

Kraj utakmice: Bosna i Hercegovina - Crna Gora 0:0

90 +2' Još jedna dobra prilika za Crnu Goru, ali ponovo je na visini zadatka Ibrahim Šehić.

90' Tri minute sudijske nadoknade.

85' Novi prodor Čivića, ali njegov centaršut nije pronašao Prevljaka. Tomašević je odlično reagovao ispred napadača bh. selekcije.

84' Luka Menalo i Vladan Danilović su na terenu umjesto Adija Nalića i Anela Ahmedhodžića.

81' Najopasniji fudbaler Crne Gore u drugom dijelu Hakšabanović napušta igru, umjesto njega na terenu je Ivanović.

76' Dvostruka promjena u gostujućem taboru, ulazi tandem Raičković - Vučić, izlaze Kosović i Vešović. Marku Vučiću je ovo debitantski nastup za državni tim Crne Gore.

75' Sada je Hadžiahmetović djelovao brzopleto, baš kao i Prevljak sedam minuta ranije kada je šutirao čim mu se otvorila prilika za to.

72' Ponovo odlični Ibrahim Šehić! Prvo je zaustavio pokušaj Jankovića, a onda i Vukičevića i tako sačuvao mrežu netaknutom.

71' Tomašević je u međuvremenu dobio žuti karton. On je drugi javno opomenuti fudbaler u gostujućem timu.

70' Nova prilika za Crnu Goru. Simić je dočekao centaršut i šutirao glavom, ali njegov pokušaj ide pokraj našeg gola.

68' Prevljak nije imao strpljenja za kvalitetniji napad, nego se odmah po primanju lopte odvažio na udarac sa nekih 20 metara.

66' Sjajna šansa za goste! Hakšabanović je nakon greške odbrane izbio sam pred Šehića, lobovao ga, ali lopta je završila u spoljnjem dijelu mreže.

65' Nalić se izborio za poziciju na lijevoj strani, ali njegov pokušaj bez problema brani golman gostiju.

64' Dvostruka promjena u našem timu. Iz igre izlaze Todorović i Demirović, a na teren će Gazibegović i Prevljak.

63' Selektor Crne Gore pravi nove promjene. Janković i Osmajić su na terenu umjesto Savičevića i Jovovića.

61' Hadžiahmetović je testirao crnogorskog golmana koji njegov udarac sa nekih 20ak metara brani bez problema.

60' Prva prilika za našu reprezentaciju u drugom dijelu. Čivić je sjajno prošao po lijevoj strani, ali njegov udarac ide preko gola.

55' Prozujala je lopta kroz naš šesnaesterac nakon centaršuta sa lijeve strane. Srećom, niko od Crnogoraca nije bio na pravom mjestu. Ostaje 0:0.

54' Krunić je prvi bh. fudbaler zapisan u bilježnicu glavnog sudije. Sada je omjer u žutim kartonima 1:1.

53' Prva promjena u našem timu. Teren je napustio Dino Beširović, a u igri je Damir Sadiković, još jedan debitant za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

47' Gosti su imali napad na otvaranju drugog dijela, ali odbrana našeg tima je odbila nalet Crnogoraca.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u gostujućoj ekipi. Fatosa Bećiraja je zamijenio Stefan Milošević, debitant u crnogorskoj selekciji.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Minut sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

42' Prvi žuti karton na današnjoj utakmici. U bilježnicu sudije Simovića će fudbaler Crne Gore Vukan Savičević.

39' Ponovo sjajni Šehić pravovremeno istrčava i zaustavlja Bećiraja koji je iskoristio grešku odbrane našeg tima, ali kapiten bh. selekcije na današnjoj utakmici dobro reaguje.

34' Koliko je opasan Fatos Bećiraj. Iskusni lisac je umakao našoj odbrani, ali Šehić pravovremeno istrčava i rasčiščava u posljednji trenutak.

32' Sjajna šansa za Krunića! Nakon centaršuta Čivića fudbaler Milana odlično šutira glavom, ali sjajna intervencija golmana Crne Gore Miloša Dragojevića, inače debitanta danas.

28' Zakuhalo se na Grbavici. Nakon pokušaja Nalića zaprijetili su Crnogorci, a onda i naš tim koji je nakon akcije Čivića i Demirovića izvukao korner.

Nalić: Dobro poluvrijeme za jednog od tri debitanta u našem timu. NSBIH

26' Nalić je definitivno naš najopasniji igrač danas. Krunić je nakon sjajne akcije uposlio mladog fudbalera koji je izašao sam pred golmana, ali traljavi šut ide pokraj gola.

24' Ponovo velika šansa za goste! Fatos Bećiraj je zahvatio centaršut Marka Vukčevića s desne strane, ali srećom lopta ide pokraj našeg gola.

23' Polovina prvog dijela je iza nas, bez promjene rezultata na Grbavici.

21' Hakšabanović se namjestio na udarac, ali njegov pokušaj sa 20 metara ide daleko od Šehićevog gola.

18' Ponovo je u izglednoj poziciji bio Adi Nalić, ali se mladi fudbaler prekombinovao i izgubio loptu.

15' Gosti opasniji na početku susreta.

11' Prečka! Tomašević je ponovo šutirao, ali lopta pogađa okvir našeg gola.

9' Prva prijetnja po gol Šehića, ali udarac Tomaševića ide visoko iznad našeg gola.

6' Prvi korner na utakmici za goste, ali odbrana bh. reprezentacije rasčišćava bez problema.

4' Prvo prijeti reprezentacija Bosne i Hercegovine, ali Todorović šutira preko gola. Nalić je bio izblokiran, a lopta se odbila do desnog beka.

1' Sudija Novak Simović dao je znak, počela je utakmica na Grbavici. Njegovi pomoćnici danas su Nemanja Petrović i Nikola Đorović iz Srbije. Četvrti sudija je Irfan Peljto iz BiH.

Početni sastavi

BiH: Šehić, Jovičić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Todorović, Ćivić, Hadžiahmetović, Beširović, Krunić, Demirović, Nalić.

CRNA GORA: Dragojević, Tomašević, Simić, Martinović, Kosović, Savićević, Vukčević, Vešović, Jovović, Hakšabanović, Bećiraj.