ODIGRAN GRADSKI DERBI

Pregažen gradski rival: "Građani" su vladari Mančestera

Poveo je Siti već u 5. minuti golom Kevina De Brujnea, da bi Junajted izjednačio golom bivšeg igrača Sitija

Žestoko se igralo u gradskom derbiju. AFP

M. K.

6.3.2022

Veliki gradski derbi odigrale su ekipe Mančester Sitija i Mančester Junajteda u okviru 28. kola Premijeršipa.

Utakmica je nakon nešto više od 90 minuta završila pobjedom "Građana" rezultatom 4:1.

Poveo je Siti već u 5. minuti golom sjajnog Kevina De Brujnea (Bruyne), da bi Junajted izjednačio golom bivšeg igrača Sitija, Sanče (Sancho), u 22. minuti meča.

Sančo je tako ušao u društvo Rašforda (Rashford), Runija (Rooney), Skolsa (Scholes) i Kristijana Ronalda (Cristiano Ronaldo), koji su imali 21 godinu ili bili čak i mlađi kada su zabili gol Sitiju u dresu Junajteda.

De Brujne je ponovo pogodio u 28. minuti za 2:1 Sitija, da bi sudbinu Junajteda u ovoj utakmici zapečatio Rijad Mahrez (Ryad) pogotkom u 68. minuti utakmice.

Za potpuni debakl Junajteda, pobrinuo se svojim drugim golom Mahrez u 92. minuti utakmice.