SUPERLIGA TURSKE

Bešiktaš ostvario važnu pobjedu: Remi Trabzonspora

Već u 2. minuti je Batshuayi pogodio za 1:0

Bešiktaš našeg Miralema Pjanića je u 32. kola turske Superlige s visokih 4:1 savladao Alanjaspor. Društvene mreže

Piše: G. Š.

9.4.2022

Bešiktaš našeg Miralema Pjanića je u derbiju 32. kola turske Superlige s visokih 4:1 savladao Alanjaspor i osvojio važna tri boda u borbi za plasman u Evropu. Već u 2. minuti Batshuayi je pogodio za 1:0, ali Alanjaspor uzvraća u 23. minuti preko Karace i stiže do izjednačenja.

Već u 25. minuti Josef pogađa na asistenciju Rosiera i vraća prednost Bešiktašu, da bi dvije minute prije odlaska na odmor Batshuayi drugim golom povećao prednost na 3:1. Opet je asistirao Rosier. Konačnih 4:1 u 78. minuti postavlja Yalcin, kojem je asistirao Yilmaz. Priliku za igru je u posljednjih petnaest minuta meča dobio Pjanić...

Lider Trabzonspor našeg Edina Višće je osvojio samo bod (0:0) na gostovanju Gaziantepu, a bivši bh. reprezentativac je odigrao svih 90 minuta.