INTER I JUVENTUS ZA TROFEJ

Juventus eliminisao Fiorentinu i zakazao duel s najvećim rivalom u finalu Kupa Italije

Prvi pogodak na utakmici postigao je bivši igrač Fiorentine Bernardeski u 32. minuti susreta

Bernardeski slavi gol protiv "Viola". AFP

M. K.

20.4.2022

U finalu Kupa Italije igrat će Inter i Juventus.

Nakon što je Inter nastup u finalu izborio sinoć  savladavši u uzvratnom polufinalnom meču gradskog rivala Milana s 3:0, Juventus je večeras kao domaćin savladao Fiorentinu sa 2:0 i tako potvrdio pobjedu u Firenci.

Prvi pogodak na utakmici postigao je bivši igrač Fiorentine Bernardeski (Bernardeschi) u 32. minuti susreta nakon velike greške golmana Dragovskog.

Pogodak za 2:0 i potvrdu plasmana u finale Kupa donio je Danilo u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Inače, Juventus je i rekorder po broju osvojenih naslova u Kupu Italije gdje je osvojio 20 trofeja, dok je Inter sedam puta osvajao Kup.