ŠOK U NJEMAČKOJ

Lajpcig priredio veliko iznenađenje: Pao prvak Evrope

Rodrigo u sudijskoj nadoknadi iz penala smanjuje prednost i postavlja konačan rezultat 3:2

Proslava gola Lajpciga. FACEBOOK / RB LEIPZIG

S. S.

25.10.2022

Fudbaleri Lajpciga (Leipzig) priredili su iznenađenje večeras u okviru petog Lige Prvaka savladavši prošlogodišnjeg šampiona ovog takmičenja Real iz Madrida.

Ekipe iz Njemačke je dobro otvorila meč i već u 13. minuti hrvatski defanzivac Joško Gvardiol zabio je na asistenciju Andree Silve, a samo pet minuta kasnije Nkunku povećava prednost Lajpciga.

U 44. minuti Vinisijus Junior (Vinicius) vraća nadu ekipi iz Madrida. Timo Verner sve dileme oko pobjednika rješava u 81. minuti, kada povećava prednost Lajpciga na asistenciju Simakana.

Rodrigo (Rodrygo) u sudijskoj nadoknadi iz penala smanjuje prednost i postavlja konačan rezultat 3:2.

Nakon ovog poraza Real je ostao na prvoj poziciji sa 10 bodova, Lajpcig ima devet, dok je Šahtjar na šest. Bez ikakvih šansi na posljednjem je Seltik.  U posljednjem kolu ukrajinska ekipa dočekuje Lajpcig, a Nijemcima je dovoljan i bod za prolaz u osminu finala Lige prvaka.