BH. REPREZENTATIVAC

Majstorija u maniru najboljih napadača: Kolašinac protivnika poslao "po ćevape", a onda dao gol karijere

Jedan od protivničkih igrača je nakon sjajnog poteza Kolašinca završio na podu

Kolašinac: Sjajan gol. Twitter

30.12.2022

Fudbaleri Marseja deklasirali su Tuluz u okviru 16. kola francuske Lige 1 sa 6:1, a najljepši gol na utakmici bio je djelo reprezentativca Bosne i Hercegovine Seada Kolašinca.

Igrao se 51. minut kada je Marsej krenuo u kontru. Papa Gvej (Gueye) je odigrao za Kolašinca koji se priključio napadu, a onda driblingom prevario dvojicu defanzivaca Tuluza. Jedan od protivničkih igrača je nakon sjajnog poteza Kolašinca završio na podu, a bh. fudbaler je onda matirao i golmana Maksima Dupea (Maxim).

Ovo je bio drugi gol Kolašinca u dresu Marseja, prvi je dao protiv Monaka 13. novembra u 97. minuti za pobjedu (3:2). Inače, za Marsej su pogađali još Valentin Rongier, Dmitri Paje (Dmitry Payet), Džengis Under (Cengis) i Nuno Tavareš, dok je Rasmus Nikolaisen dao autogol. Na drugoj strani jedini pogodak dao je Branko van den Bumen (Branco van den Boomen).