LIGA PRVAKA ZA MLADE

U Splitu viđeno čudo: Hajduk izbacio Mančester siti

Hajduk je slavio protiv "Građana" rezultatom 2:1, a podršku im je pružilo čak 10.000 navijača

Hajduk bolji od Mančester sitija. Screenshot/Twitter

28.2.2023

Juniori Hajduka su danas napravili veliku senzaciju izbacivši Mančester siti rezultatom 2:1 u osmini finala Lige prvaka za mlade.

Na Poljudu se okupilo 10.000 navijača koji su bodrili Hajdukove juniore, a to je sigurno pomoglo mladim fudbalerima da naprave ogromnu senzaciju i plasiraju se u četvrtfinale takmičenja.

Hajduk je poveo u 24. minuti preko Roka Brajkovića, a tu prednost je poduplao devet minuta kasnije Mate Antunović.

Siti je preko Oskara Boba (Oscar Bobb) uspio smanjiti u 45. minuti.

Građani su napadali u drugom poluvremenu, ali je to bilo uzalud. U 84. minuti je Finli Burns (Finley) dobio crveni karton, nakon koškanja između igrača.

Hajdukovi juniori će danas saznati protivnika u četvrtfinalu, a protivik će im biti bolji iz duela Borusije Dortmund i PSG-a, što znači da će splitski tim odigrati barem još jednu utakmicu protiv nekog evropskog giganta.