Hajduk u finalu: Splićani pregazili italijanskog velikana

Juniori Hajduka nastavljaju živjeti svoj san, a nova žrtva im je bio Milan

Hajduk: Mladi Splićani u finalu. Pixsell / Luka Stanzl

21.4.2023

Juniori Hajduka nastavljaju živjeti svoj san. Oni su se plasirali u finale Lige prvaka nakon što su u Ženevi savladali Milan rezultatom 3:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Hajduk je do vodstva došau 51. minuti nakon ubačaja Brajkovića koji je Vrcića doveo u odličnu situaciju iz koje je on zakucao loptu u gol za 1:0.

U 69. minuti su Splićani poduplali vodstvo. Brajković je ponovo bio asistent, a ovog puta je Pukštas sjajno naletio na loptu i glavom matirao loše postavljenog golmana Milana.

Hajduk je u 76. minuti i ovjerio prolazak u finale. Tada je Hrgović bio strijelac za 3:0, a do kraja utakmice Milan je samo uspio smanjiti golom Zerolija u 83. minuti utakmice.

Hajduk će u ponedjeljak igrati protiv Az Alkmara u finalu koji je nakon penala izbacio Sporting.