Barcelona deklasirala rivala i došla na korak od titule prvaka

Ovom pobjedom je zadržala 11 bodova prednosti u odnosu na Real Madrid

Slavlje Kundea i Levandovskog. Twitter

29.4.2023

Barcelona je savladala Betis sa uvjerljivih 4:0 u 32. kolu španskog prvaka i tako došla korak bliže tituli prvaka.

Barcelona je povela već u 14. minuti, kada je Andres Kristijansen (Andreas Christiansen) pogodio glavom. Još veći problemi za Betis nastali su u 33. minuti, kada je Edgar Gonzalez, koji je ušao u igru u 12. minuti umjesto povrijeđenog Luiza Felipea,  zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren.

Domaći su znalački iskoristili brojčanu prednost. Prvo je Robert Lewandovski (Lewandowski) pogodio u 36. minuti, a tri minute kasnije je Rafinja (Raphinha) dao gol za 3:0.

Betis je od 80. minute igrao s devetoricom jer se povrijedio iskusni Hoakin (Joaquin), a već tada su gosti napravili pet izmjena. Konačnih 4:0 autogolom je postavio Guido Rodriguez.

Barcelona je ovom pobjedom zadržala 11 bodova prednosti u odnosu na Real Madrid. Šest kola je do kraja i gotovo je nemoguće da Katalonci prokockaju ovu prednost.