ŠPANSKA LA LIGA

Real nije mogao do gola, a onda je ušao Modrić: Magija Hrvata za novu pobjedu

Modrić: Heroj Reala. AP

25.2.2024

Fudbaleri Real Madrida trijumfovali su protiv Sevilje u 26. kolu La Lige sa 1:0, a junak pobjede bio je Luka Modrić.

Iskusni hrvatski veznjak dobio je priliku za igru u 75. minuti utakmice, a samo šest minuta kasnije postigao je gol vrijedan pobjede i nova tri boda.

Serhio Ramos (Sergio) je glavom izbacio loptu iz šesnaesterca koju je dočekao Modrić, namjestio se na desnu nogu i sjajno pogodio.

Fantastičan pogodak Modrića pogledajte OVDJE.

Lukas Vaskez (Lucas Vasquez) je u 10. minuti postigao gol, ali je on poništen zbog prekršaja Nača Fernandeza (Nacho) u začetku akcije.

Real je prvi u La Ligi sa 65 bodova, ima osam više od Barcelone i devet više od Đirone koja sutra igra svoju utakmicu ovog kola.

S druge strane Sevilja je tek na 15. mjestu sa samo 24 osvojena boda.