BH PREMIJER LIGA

Široki Brijeg bez problema savladao Igman iz Konjica

Domaći tim je sjajnom igrao došao do ubjedljive pobjede u 27. kolu WWin Lige BiH.

Široki - Igman. Instagram/NK Široki Brijeg

Di. R.

20.4.2024

Široki Brijeg je pobijedio Igman iz Konjica rezultatom 4:1 u susretu 27. kola WWin lige BiH.

Fudbaleri domaćeg tima su bili mnogo bolji od prve minute utakmice, a poveli su u 7. minuti golom Mihaela Kupresaka.

Igman je nakon tog pogotka zaigrao bolje pa je u 42. minuti Velizar Janketić donio poravnanje gostujućoj ekipi.

Na poluvrijeme se otišlo sa neriješenim rezultatom, ali Široki Brijeg je u nastavku pokazao mnogo bolju igru i u 57. minuti ponovo došao do prednosti pogotkom Činedu (Chinedu).

Ekipa iz Konjica se nije uspjela adekvatno vratiti u utakmicu, pa su u 63. minuti primili i treći pogodak, kada je sa penala bio precizan Petar Mišić.

Konačan rezultat je postavljen u 66. minuti. Glavni arbitar Bandić svirao još jedan kazneni udarac za Široki Brijeg, a Marijan Čavar je bio precizan sa bijele tačke.

Utakmica je završena rezultatom 4:1 za Široki Brijeg koji je sada na sedmom mjestu i ima 35 bodova. Igman se nalazi na 10. mjestu sa 27 bodova i njih očekuje grčevita borba za opstanak do kraja sezone.