Bordo tim sada ima 51 bod, deset više uz meč više od Posušja koji ga matematički više ne može stići

Sa večerašnje utakmice - Avaz
+1

10.5.2024

Fudbaleri Sarajeva savladali su Zvijezdu 09 nakon preokreta (2:1) u 31. kolu Wwin lige BiH i matematički osigurali plasman u Evropu.

Bordo tim je od prve minute krenuo ofanzivno, ali je u 15. minuti Bože Vukoja pogodio za šokantno vodstvo gostiju. Nakon što je Ilijev odbranio šut protivnika, lopta se odbila do Vukoje.

Nakon ponovljenog snimka moglo se vidjeti da je golu prethodio ofsajd, ali sudija Haris Halkić pokazao je na centar.

Sarajevo se brzo moglo vratiti, ali Ajdin Hasić nije iskoristio susret "oči u oči" s protivničkim golmanom. Fenjeraš našeg prvenstva vodio je na Koševu nakon prvih 45 minuta, a u drugom dijelu proradio je Hamza Čataković.

Prvo je u 57. poravnao rezultat, a samo šest minuta kasnije donio je preokret i pobjedu svog tima vrijednu Evrope.

Sarajevo sada ima 51 bod, deset više uz meč više od Posušja koji ga matematički više ne može stići.

S druge strane, Zvijezda 09 je na posljednjem mjestu s 21 bodom i odavno je poznato da će se u narednoj sezoni takmičiti u nižem rangu.