Prva utakmica baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo naredne godine

S večerašnje utakmice - Avaz
+1

9.5.2024

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine gostuje selekciji Portugala u okviru prvog meča baraža za Svjetsko prvenstvo.

Portugalci će biti veliki favorit pred početak susreta, ali "Zmajevi" će tražiti iznenađenje.

60' - Gotovo je. BiH je poražena 29:19.

57' - Portela pogađa iz sedmerca za 28:18.

54 - Uporno primamo golove na isti način. Veoma loše igramo u drugom dijelu.

50' - Burić se nervira zbog odbrane, veoma loše igramo u ovom trenutku.

46' - Dali su nam tri gola na kontre, a mi nastavljamo igrati sporo.

43' - Pogaša Herceg, a onda i uzvraćaju na drugoj stranic Portugalci.

41' - Pogađa Herceg snažnim šutem s krila.

39' - Petrović daje gol, a odmah iz narednog napada uzvraćaju Portugalci. Kasnije Petrović dobija i drugo isključenje.

36' - Dobra akcija BiH, ali Haseljić promašuje zicer s desnog krila.

35' - Malo sreće, Areija nije iskoristio sedmerac. Mi ne koristimo napad s igračem manje, ali ne pogađaju ni Portugalci.

33' - GOL! Vukšić trči kontru i dolazi do šestog pogotka večeras. Gomeš pogađa na drugoj strani.

32' - Frade pogađa za Portugalce, ali odmah uzvraća Vukšić. On je prvo ime naše reprezentacije za sada.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

S utakmice u Portugalu. Screenshot

HT - Kraj prvog poluvremena.

29' - Imali smo seriju od nekih pet minuta bez gola, a onda je Vukšić realizovao svoj treći sedmerac na ovoj utakmici.

28' - Bravo Benjamine! Portugalci su kreirali akciju na krilo s igračem više nakon isključenja Faljića, ali odbranio je to sjajni Burić.

27' - Novi problemi. Portugalci nam prave 3:0 seriju, Areija je pogodio.

26' - Ponovo pad koncentracije naših igrača. Portugalci to kažnjavaju novim golom iz kontranapada.

24' - Šteta. Igrali su naši rukometaši odličnu odbranu, ali Magalhaes pogađa.

24' - Ovo nam treba! Vukšić proigrava Senjamina Burića koji se upisuje u listu strijelaca. Portugalci zovu tajm-aut.

23' - Bravo! Bitan gol za BiH daje Herceg, a onda Burić bilježi novu intervenciju.

21' - Sada i sedmerac za Portugal koji koristi Areija. BiH u naredne dvije minute s igračem manje.

21' - Petrović pogađa za BiH, a onda nakon prekršaja u odbrani Faljić dobija isključenje na dvije minute.

19' - Vukšić je siguran penaldžija večeras. Ponovo je iskoristio sedmerac, ali Rui Silva brzo vraća četiri pogotka prednosti Portugalu.

18' - Šteta! Burić je došao do nove odbrane, ali su njegovi saigrači pogriješili u napadu nakon čega je uslijedila kontra i gol Areije.

17' - Vukšić je naš najbolji strijelac s dva gola. Sada je pogodio sa sedam metara.

16' - Portela je realizovao i svoj drugi sedmerac večeras. Ovo mu je treći gol.

15' - Vila Nova daje gol za Portugal, ali odmah u sljedećem navratu uzvraća Herceg.

14' - Evo gola. Petrović je umakao odbrani domaćih i pogodio prvi put večeras.

13' - Nismo iskoristili igrača više, pokušao je i Burić s gola na gol, ali nije bio precizan.

12' - Ponovo identična situacija. Portugal se dobro odbranio, a iz kontre pogađa Kavalkanti. Selektor Doborac zove tajm-aut.

11' - Portugalci igraju odličnu odbranu, a onda iz kontre daje gol Luis Frade. Prvi put domaći imaju +3 (5:2).

9' - Vukšić je pogodio za naš tim, ali Portugalci nam igraju brz centar i Salvador matira Burića.

Rukometni savez BiH

7' - Ne koristimo još jedan napad, a onda na drugoj strani Salvador pogađa.

6' - Portela sa sedam metara dolazi do svog drugog gola na večerašnjem susretu.

4' - GOL! Marko Majstorović postiže prvi pogodak za našu selekciju.

2' - Prvi gol na utakmici, Pedro Portela je doveo Portugalce u vodstvo.

1' - Imali smo prvi napad, ali su se Portugalci odbranili. Na drugoj strani Burić brani uz pomoć bloka.

1' - Počela je utakmica!

20:30 - Intonirane su himne i uskoro počinje utakmica.

Tekstualni prijenos utakmice Portugala i BiH pratite na portalu Avaz.ba.

Portugal: Manuel Gaspar, Gustavo Kapdevile, Pedro Portela, Victor Manuel Ituriza Alvarez, Miguel Martins, Rui Silva, Leonel Fernandes, Diogo Brankinjo, Aleksandre Kavalkanti, Antonio Areia, Salvador Salvador, Gonsalo Vieira, Hoakim Rebelo Vila Nova Nazare, Žoao Gomeš, Luis Frade, Fabio Magaljaeš.

BiH: Benjamin Burić, Harun Hodžić, Senjamin Burić, Luka Knežević, Marko Panić, Marko Majstorović, Ibrahim Haseljić, Adi Mehmedćehajić, Milan Vukšić, Matej Ljubić, Pavle Petrović, Nemanja Peštić, Adin Faljić, Mislav Grgić, Dejan Malinović, Mirko Herceg.