TENIS

Senzacija u Melburnu: Ispala Venus Vilijams, oproštaj prošlogodišnje finalistice

Venus Vilijams na meču protiv Benčić ( AFP)

A. S.

15.1.2018

Na startu turnira u Melburnu ispala je i Venus Vilijams (Williams), koju je u dva seta dobila Švicarkinja Belinda Benčić, sa 6:3, 7:5.

Ovaj meč je bio kratko prekinut u prvom setu, pri rezultatu 3:3. Pauza je više odgovarala Benčić, koja je brzo riješila prvi set u svoju korist sa 6:3.

U drugom setu, Vilijams je napravila prva brejk, ali je Belinda odmah uzvratila. Kod rezultata 4:3 za Benčić, Švicarkinja je imala dvije vezane brejk lopte koje nije iskoristila.

No, zato jeste pri rezultatu 6:5 iskoristila prvu meč loptu i došla do velike pobjede nad finalistkinjom Australian Opena iz 2017. i 2003. godine (oba puta izgubila od sestre Serene, op.a.).