Srbijanski teniser je pet puta u karijeri osvojao ovaj prestižni turnir

Đoković: Turnir u Dubaiju zadnji put osvojio 2020. godine. Twitter

N. R.

28.2.2023

Novak Đoković je imao najljepši mogući početak godine. Slavio je u Adelejdu i na Australijan openu. Izjednačio se sa Rafaelom Nadalom na vječnoj listi, vratio se na prvo mjesto ATP liste i oborio apsolutni rekord Štefi Graf.

Turnir u Dubaiju startuje protiv Čeha Tomaša Mahača (Tomas Machac), koji se pobjedom u kvalifikacijama nad Mađarem Fučovićem (Fucosovic) plasirao u finalni turnir.

Mahač je 130. teniser svijeta, najbolji rezultat na grend slemovima je drugo kola.

Pobjednik duela između Đokovića i Mahača igrat će u drugom kolu protiv Talona Grikspora, koji je na startu takmičenja savladao Francuza Konstanta Lestijenea (Costanat Lestienne) 6:4, 3:6, 6:2.

Srbijanski teniser je pet puta u karijeri osvojio turnir u Dubaiju, a zadnji put 2020. godine. Početak meča je zakazan za 16 sati.