Rubljev rezervisao mjesto među četiri najbolja

Ruski teniser je slavio protiv Nizozemca Van de Zandšulpa u dva seta

Andre Rubljov: Među četiri najbolja u Dubaiju. AP

2.3.2023

Andrej Rubljov (Andrey Rublev) je u četvrtfinalu turnira u Dubaiju pobijedio Nizozemca Van de Zandšulpa (Zandschulp) 6:3, 7:6 (7:3) i tako se približio odbrani titule.

Rubljov je furiozno otvorio meč. Napravio je brejk već u drugom gemu i za odmah stigao i do 3:0.

Spasio je nizozemski teniser dvije set lopte na svoj servis pri rezultatu 2:5, ali nije mogao ništa protiv Rusa u devetom gemu. Rubljov je iskoristio četvrtu set loptu i stigao do 1:0.

Slično se odvijao i drugi set. Rubljov je ovaj put oduzeo servis rivalu u trećem gemu i onda bez mnogo problema čuvao stečenu prednost.

Pri rezultatu 5:3, Rus je propustio tri meč lopte na servis rivala, a onda dozvolio i protivniku u narednom gemu da mu oduzme brejk i poravna na 5:5.

Ušlo se u taj-brejk u kojem su sve do 4:3 za Rubljova oba igrača čuvali svoj servis. Rus onda pravi dva mini-brejka, a onda koristi i priliku da završi meč.

Rival za mjesto u finalu će mu biti njemački teniser Aleksandar Zverev.