Nizozemac najbrži u kvalifikacijama

Ferstapen: 19. pol pozicija u karijeri. TWITTER

A. V.

30.10.2022

Dvostruki svjetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen (Max Verstappen) u Red Bullu osvojio je kvalifikacije za Veliku nagradu Meksika na stazi pokraj glavnog grada Meksiko Sitija.

Iza Nizozemca je s tri desetinke sekunde sporijim vremenom završio vozač Mercedesa Džordž Rasel (George Russell), dok je sedmerostruki svjetski prvak Luis Hamilton (Lewis Hamilton) bio najbrži u prve dvije faze kvalifikacija, ali je ipak završio na trećem mjestu.

Domaći heroj Serhio Peres (Sergio Perez - Red Bull) bio je četvrti.

Prošlogodišnji pobjednik Ferstapen mogao bi postaviti novi rekord po broju pobjeda ove sezone nedjeljnim trijumfom na Autodromu Ermanos Rodriges. S dosadašnjih 13 pobjeda 25-godišnji Nizozemac izjednačio se s Mihaelom Šumaherom (Michael Schumacher) iz 2004. i Sebastijanom Fetelom (Sebastian Vettel) iz 2013., no ove sezone, međutim, ima znatno više utrka.

Za Ferstapena je ovo 19. pol-pozicija u karijeri, a šesta u ovoj rekordnoj sezoni.

Utrka za VN Meksika vozi se u nedjelju u 21 sat.