Sarajevo ostalo u igri za Evropu, Radnik prikazao dobru igru

Piše: Avaz.ba

29.4.2018

Nogometaši Sarajeva konačno su odigrali dobru utakmicu na domaćem terenu i savladali ekipu Radnika rezultatom 3:1, u 29. kolu Premijer lige BiH.

U zanimljivoj utakmici domaće je u vodstvo doveo Krste Velkoski u 7. minut, kada je realizirao povradni pas Halida Šabanovića. Prethodno se Šabanović sjajno snašao i ušao iz leđa odbrane Radnika, a dobro ga je uposlio Emir Halilović.

Rezultat se nije mijenjao do 21. minute iako su obje ekipe propustile nekoliko prilika.

U toj 21. minuti Sarajevo je dupliralo prednost. Ponovo je strijelac Krste Velkoski, koji sjajno reagira glavom nakon centaršuta Almira Bekića.

Nakon dva gola prednosti za domaćina i gosti su se probudili, pa je utakmica bila sve interesantnija. Ipak napadači se nisu iskazali u nekim od veoma povoljnih prilika.

Gosti su međutm, u 56. minuti iskoristili grešku Sarajeva i nakon kontre pogodili mrežu domaćih. Strijelac je bio Dino Beširović.

Pokušavao je Radnik doći do poravnanja, ali nije uspijevao.

Izabranici Husrefa Musemića uspjeli su doći i do trećeg gola. Strijelac je u sudijskoj nadoknadi bio Amar Rahmanović.

Bordo tim je nakon ove pobjede zadržao dva boda zaostatka za Širokim Brijegom i ostao u igri za plasman u Ligu Evrope.

Radnik je ostao na šestoj poziciji Lige za prvaka.