Liga za prvaka: Željo poražen u Bijeljini od Radnika

Armin Herić/ fkzeljeznicar.ba.

Piše: Al. Ti.

5.5.2018

U okviru 8. kola Lige za prvaka Radnik je savladao u Bijeljini Želju rezultatom 1:0 i time definitivno prekinuo sve nade koje su "Plavi" imali za titulu.

Početak susreta protekao je u jalovoj dominaciji Želje, ali bez konkretnih prilika za gol.

Prvu šansu na utakmici bilježimo za domaće fudbalere. Pogriješio je Kjosevski, Glišić je šutirao, ali odbrana Želje s gol-linije izbacuje loptu.

U narednom napadu još jedna šansa za Radnik, ali Kjosevski brani njegov udarac.

Najbolju šansu za Želju u prvom poluvremenu imao je Ubiparip u 41. minuti, ali na njegovu žalost pogodio je samo stativu.

U drugom dijelu prvi prijete igrači Želje, ali šut Ubiparipa odlazi preko gola.

Kako se bližio kraj utakmice, ofanziva Želje je bila sve jača. Izdvajamo u 77. minuti sjajnu šansu za Vranješa, ali nije bilo promjene rezultata.

U 81. minuti Zakarić je bio neprecizan, a nakon toga i golman Radnika Lučić sjajno brani.

Kada se očekivao kraj susreta, domaćini dolaze do vodstva. Igrala se 84. minuta kada sjajnu akciju domaćih Beširević završava lobom za 1:0.

Ostalo je do kraja 1:0 za Radnik.