Pogledajte najzanimljivije detalje sa sinoćnjeg 116. vječitog derbija

S. Saletović

16.8.2018

Sinoć je na stadionu Grbavica, u okviru petog kola Premijer lige BiH, odigrana najatraktivnija utakmica bh. nogometa, 116. vječiti derbi između Sarajeva i Željezničara.

Nakon dugo vremena, sarajevski derbi opravdao je očekivanja, a konačan rezultat glasio je 2:2.

Sarajevo je prvo povelo u 15. minuti, kada je Pavić sjajno uposlio Tatara, koji je poslao loptu u mrežu. "Plavi" su ekspresno izjednačili u 21. minuti, kada je na ubačaj Pavića pogodio Zajmović. Sarajevo je do novog vodstva došlo u 40. minuti, kada je Ahmetović iskoristio lošu reakciju golmana domaćih Kjosevskog i uposlio Rahmanovića, koji je pogodio za 1:2 i postavio rezultat prvog poluvremena. Konačnih 2:2 postavio u 73. minuti Zajmović, koji je iskoristio grešku golmana Sarajeva i postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Željezničar se nakon pet odigranih kola nalazi na drugom mjestu sa 10 bodova, dok gradski rival Sarajevo ima dva boda manje i nalazi se na trećem mjestu Premijer lige BiH.

U nastavku možete pogledati izvještaj, kao i najzanimljivije detalje sa sinoćnjeg derbija: