Željo u Kaknju savladao domaću Mladost, Radnik ubjedljiv protiv Tuzle

Piše: Al. Ti.

27.7.2019

Detalj sa današnje utakmice. Damir Hajdarbašić/fk željezničar

U okviru drugog kola BH Telecom Premijer lige BiH Željo je na gostovanju kod Mladosti Doboj iz Kaknja slavio rezultatom 2:0 i tako se iskupio za kiks protiv Borca na Grbavici.

Utakmica je kasnila zbog manjeg sukoba "Manijaka" i policije, a nakon što je počela, "Plavi" sa Grbavice počeli su sa dominacijom.

Prvi šansu imao je Krpić, ali njegov udarac odlazi pored stative.

Isti igrač je u nastavku prvog dijela još dva puta šutirao, ali nije bio precizan, te se na odmor odlazi bez golova.

U drugom dijelu bolju igru Željo je krunisao golovima.

Igrala se 50. minuta kada je Zec pogodio za 1:0.

Nakon toga uslijedio je mirniji period utakmice u kojoj su gosti svjesno prepustili sredinu terena, a pobjednik je riješen u 78. minuti kada Krpić konačno pogađa za 2:0, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

U drugoj utakmici današnjeg programa Radnik iz Bijeljine je slavio protiv Tuzla Cityja ubjedljivo 3:0.

Strijelci za domaćine bili su Maksimović (dva puta) i Đurić.