Samo nedostajali golovi: U sjajnoj utakmici Čelik i Sarajevo podijelili bodove

Piše: Al. Ti.

28.7.2019

Detalj sa večerašnje utakmice - Avaz
+10

U posljednjoj utakmici drugog kola Premijer lige BiH Čelik i Sarajevo su podijelili bodove na Bilinom polju odigravši 0:0.

U sjajnoj atmosferi stari rivali odigrali su dobar susrt, a na kraju su samo falili golovi da ugođaj bude potpun.

Početak susreta je protekao u nešto boljoj igri domaćina, koji je kontrolirao sredinu terena, ali bez konkretnih šansi.

Prvu veliku šansu za Čelik propušta u 23. minuti kada Grahovac prebacuje Kovačevića, a sa linije izbacuje Šerbečić.

Novu šansu za domaće propušta Huseinbašić u finišu prvog dijela, ali pogađa samo spoljni dio mreže.

U drugom poluvrmeenu probudilo se i Sarajevo. Prva šansa za aktuelne prvake propušta Guzina u 46. minuti.

Igrali su bordo momci nešto bolje u drugom dijelu, a novu šansu propuštaju u 62. minuti kada Pavlović brani udarac Hebibovića.

Nastavilo je Sarajevo sa promašajima, a sljedeći je došao u 67. minuti. Guzina je izašao sam ispred Pavlovića, šutirao, ali bivši golman bordo tima brani. U nastavku je Hebibović pokušao, ali njegov udarac je izblokiran.

U 73. mminuti nova šansa za Sarajevo, ali šut Tatara odlazi preko gola.

Mogli su gosti do pobjede u 88. minuti kada je Šišić sjajno izbacio Tatara, ali Pavlović još jednom spašava domaćina.

Ostalo je do kraja 0:0.

Sarajevo sada ima 4 boda na svom kontu, koliko i Čelik.

U narednom kolu aktuelni prvaci na Koševu dočekuju Slobodu, a Čelik ide u goste Veležu.