Borac bolji od Čelika: Banjalučani pobijedili 3:1

U desetoj minuti prvi gol za borac postigao je Stojan Vranješ

Detalj s utakmice u Banjoj Luci. Nezavisne

E. T. / Avaz.ba

1.9.2019

Posljednja utakmica 7. kola Premijer lige BiH odigrana je na gradskom stadionu u Banjoj Luci gdje je domaći Borac savladao zenički Čelik rezultatom 3:1.

U desetoj minuti prvi gol za borac postigao je Stojan Vranješ. U 18. minuti Čelik je izjednačio a pogodio je Aidin Mahmutović. Slavlje Zeničana nije trajalo dugo jer je tri minute kasnije Borac ponovo poveo a strijelac je opet bio iskusni Vranješ.

Do kraja utakmice, Borac je povisi vodstvo na 3:1 gol je dao Ivan Crnov. Treba naglasiti da su Banjalučani od 63. minute igrali s igračem manje jer je crveni karton zaradio Marko Jovanović.

Tako je Borac upisao treću pobjedu ove sezone nalazi se na 5. mjestu s 11 bodova a Čelik je osmi sa devet bodova.