Zrinjski konačno slavio: Mašić pogodio za minimalnu pobjedu protiv Slobode

Prekinuli niz od tri utakmice bez trijumfa

Druga pobjeda "Plemića". HŠK ZRINJSKI MOSTAR

Piše: A. V. / Sport Avaz

22.8.2020

Fudbaleri Zrinjskog prekinuli su niz od tri utakmice bez pobjede, nakon što su večeras Pod Bijelim Brijegom savladali Slobodu s minimalnih 1:0.

Gol odluke postigao je mladi Anes Mašić u 21. minuti.

Zrinjski je od samog starta krenuo žestoko. Nemanja Bilbija je u 5. minuti pogodio okvir gola.

Ponovo velika šansa za Bilbija u 14. minuti, ali ovaj put interveniša odbrana Slobode.

Mogao je Zrinjski u 44. minuti do drugog gola, no ističe se sjajni Adnan Golubović.

Golubović je bio siguran i u 68. minuti, kada je zaustavio pokušaj Bilbije.

Imala je i Sloboda priliku za izjednačenje, no Dejan Uzelac je zakasnio na jednu ubačenu loptu, koja je umalo završila u mreži.

Ostalo je 1:0, a Zrinjski je tako došao do druge ovosezonske pobjede. Sada je šesti sa sedam bodova.

Sloboda je pak pretrpjela treći poraz i osma je na tabeli sa četiri boda.

Zrinjski: Horkaš, Stojkić, Barbarić, Jakovljević, Tičinović, Enin, Trebotić, Todorović, Bilbija, Filipović, Mašić.

Još su igrali: Govedarica, Bekić i Bašić

Sloboda: Golubović, Jusić, Uzelac, A. Beganović, Husejinović, Tomašević, Kurtalić, Predragović, Maksimović, Mujagić, Dž. Beganović.

Još su igrali: Herić, Alić , Osmić i Hasukić