Prvi gostujući bodovi Borca, po dva gola Lukića i Zakarića za pobjedu na Otoci

Banjalučani se nalaze na drugoj poziciji premijerligaške tabele s 18 bodova, dva manje od prvoplasiranog Sarajeva

Detalj s utakmice na Otoci. FK Olimpik

Piše: A. M. / Sport Avaz

26.9.2020

Fudbaleri Borca u okviru 9. kola Premijer lige BiH savladali su Olimpik na Otoci rezultatom 1:4.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti iz Banje Luke u trećoj minuti. Goran Zakarić je šutirao iz slobodnog udarca, ali se dobrom intervencijom istakao golman Olimpika Adnan Hadžić.

Stojan Vranješ je u 25. minuti pobjegao zadnjoj liniji domaćih i iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Šest minuta kasnije veliku grešku Adisa Hadžanovića ne koristi Zakarić.

Banjalučani su dobru igru krunisali pogotkom u 33. minuti. Almedin Ziljkić je sjajno centrirao, a Jovo Lukić glavom pogodio za 0:1.

Stativa je bila saveznik gostiju u 40. minuti kada je šutirao Slobodan Milanović.

Početak drugog dijela donio je drugi gol za Borac, a strijelac je u 50. minuti ponovo bio Lukić.

Olimpik je u 56. minuti smanjio vodstvo Banjalučana. Ahmed Hasanović je nakon kornera bio najbolji u skoku i postigao gol za 1:2.

Presudni trenuci utakmice dogodili su se polovinom drugog dijela. Zakarić je u 66. minuti na asistenciju Ziljkića pogodio za 1:3, a sve dileme oko pobjednika isti igrač je riješio u 72. minuti postigavši svoj drugi gol na asistenciju Stojana Vranješa.

Borac je ovom pobjedom upisao prve bodove na gostovanjima ove sezone.

Banjalučani se nalaze na drugoj poziciji s 18 bodova, dva manje od prvoplasiranog Sarajeva, dok je Olimpik na posljednjem mjestu s tri osvojena boda.