Cvijanović i Zeljković strijelci za "Rođene"

Nakon primljenog gola zaigrali mnogo bolje. FK Velež

Piše: A. M. / Sport Avaz

26.9.2020

Velež je u 9. kolu Premijer lige BiH ugostio Radnik iz Bijeljine i nakon preokreta došao do pobjede 2:1.

Gosti iz Bijeljine odlično su otvorili susret i došli do vodstva već u šestoj minuti. Na asistenciju Jovana Motike mrežu domaćih zatresao je Kenan Šarić.

"Rođeni" su nakon primljenog gola zaigrali mnogo bolje. Redale su se prilike pred golom gostiju, a u 40. minuti odbrana Radnika je kapitulirala. Obren Cvijanović je bio strijelac izjednačujućeg pogotka.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

Velež je u 50. minuti došao do potpunog preokreta kada je Samir Zeljković pogodio za 2:1.

Domaći su do kraja susreta imali još nekoliko dobrih prilika, dok je najveću priliku za goste propustio Velibor Đurić u 89. minuti.

"Rođeni" nakon ove pobjede zauzimaju četvrtu poziciju s 15 bodova, dok je ekipa Radnika na devetom mjestu sa sedam osvojenih bodova.